Dopady vystúpenia Veľkej Británie z EÚ

Spojené kráľovstvo sa stáva od 1.2.2020 tretím štátom.
Zároveň však bude do 31.12.2020 platiť prechodné obdobie, počas ktorého sa Spojené kráľovstvo a EÚ budú snažiť prijať dohodu o budúcich vzťahoch.
Počas celého tohto obdobia zostávajú aj podmienky vzájomných pomerov v oblastí daní nezmenené.

Preprava tovaru:
Bude považovaná za intrakomunitárny pohyb, na ktorý sa neuplatňujú colné formality. Takýto pohyb tovaru nebude až do konca prechodného obdobia podliehať colnému dohľadu.

Dovoz tovaru:
Obchodníci môžu počas prechodného obdobia dovážať a vyvážať zo/do Spojeného kráľovstva tovar tak ako doteraz, bez kontrol na hraničných priechodoch a iných colných formalít.

Občan pri dovoze či objednávaní tovar:
Rovnaký postup platí aj pre bežných občanov, ktorí si tovar dovezú so sebou ako cestujúci alebo si ho objednajú prostredníctvom internetu zo Spojeného kráľovstva.

Chcem dostávať
novinky mailom
Čo o nás hovoria naši klienti

Jozef Haládik
majiteľ spoločnosti,
Haládik & Partners, spol. s r.o.
Služby UOL využívam v Česku už od roku 2005. Na Slovensku mám ďalšiu firmu a som rád, že UOL má pobočku v Bratislave. Dohliadnu na moje účtovníctvo a ja sa tak môžem plne venovať svojmu podnikaniu. Doklady si u mňa vyzdvihnú a podľa bankových výpisov skontrolujú, či niečo nechýba. Oceňujem tiež rýchlosť spracovania dokladov, ako aj rýchlu reakciu na moje otázky. Komunikácia je vždy príjemná a priateľska.

Náš blog
Rozhovor: Lukáš Homola, účtovník a účtovný metodik UOL Slovensko
Jana Jáčová
majitelka UOL