O nás

Spoločnosť UOL bola založená v roku 2004 v Prahe s jasnou víziou zmeniť doterajší spôsob spracovania účtovných služieb, vytvoriť tak nový trh a stať sa na tomto novom trhu kľúčovým hráčom.

Takmer všetci klienti využívajú pravidelné zvážanie dokladov na zaúčtovanie. Kuriér UOL si podľa potreby obvykle raz za týždeň vyzdvihne doklady na zaúčtovanie priamo v prevádzkarni klienta. Napriek tomu už 30% klientov posiela doklady na zaúčtovanie elektronicky a tento podiel sa stále zvyšuje.

Väčšina klientov oceňuje zaistenie komunikácie s úradmi a najmä zastupovanie pred úradmi. Toto sa týka všetkých úradov, ktoré súvisia s podnikaním klienta teda okrem finančného úradu tiež správy sociálneho zabezpečenia a zdravotnej poisťovne.

Každý klient má priradenú svoju vlastnú účtovníčku. Zastupiteľnosť je v prípade dovoleniek alebo choroby zaistená automaticky, a to vrátane odovzdania aktuálne rozpracovaných aktivít.

Stav svojho účtovníctva vidí klienti on-line na webovom rozhraní. Nie je nutné nič inštalovať. Náhľad do UOL účtovníctva je riešený najmä pre potreby majiteľa firiem bez detailnejšej znalosti účtovnej problematiky. Používanie UOL účtovníctva je intuitívne, vrátane vystavovania faktúr, a obvykle nie je ani nutné žiadne zaškolenie.

Všeobecne klienti oceňujú profesionálny a priateľský prístup zo strany UOL.

Vzhľadom na všetky tieto faktory je spokojnosť klientov dlhodobo na vysokej úrovni. Viac ako 60 % nových klientov prichádza na základe odporúčania. Nevynútené odchody klientov sú skôr výnimkou, v minulom roku to bolo iba 12 klientov.

V roku 2017 začala expanzia do regiónov v Česku, dnes má UOL okrem Prahy pobočky už vo všetkých krajských mestách. Pobočková sieť v Česku je pripravená do roka obsluhovať ďalších 1000 klientov.

Otvorenie pobočky v Bratislave bolo pôvodne naplánované na jar 2018. Ale záujem súčasných klientov, ktorí využívajú služby UOL v Česku a majú ďalšie svoje firmy aj na Slovensku, rozhodovanie urýchlil. 16.10. 2017 sa tak otvorila v Bratislave prvá zahraničná pobočka UOL.

Kde nás nájdete
V októbri 2017 sme otvorili kanceláriu UOL v Bratislave.

Aké služby poskytujeme

Vedenie účtovníctva


V účtovníctve sme Vaša pravá ruka. Každá firma, SZČO (pozn. samostatne zárobkovo činná osoba) alebo spolok má iné potreby a nároky. S ich odlišnosťou máme bohaté skúsenosti a berieme ich vždy do úvahy.


Mzdy a personalistika


Mzdové účtovníctvo vnímame ako komplexnú službu, ktorá musí spoľahlivo zaistiť agendu, ale musí mať tiež presah do HR a personalistiky.


Ďalšie služby

Rýchla a bezpečná správa cez on-line systém
On-line účtovný systém je Vám k dispozícii nielen kvôli stálemu prehľadu a možnosti manažérskych reportov, ale aj na vystavovanie faktúr, vedenie skladu či pokladnice. Je ľahko prístupný z akéhokoľvek prehliadača.
Zastupovanie pred úradmi
Vyložte si nohy na stôl, po úradoch už nikdy behať nebudete. Poskytujeme zastupovanie pred úradmi ako aj na kontrolách.
Efektivita a časová úspora vďaka zvozu dokumentov
Súčasťou služby je aj pravidelné zvážanie dokladov - doklady u Vás vyzdvihne náš sympatický kuriér vždy v dohodnutom termíne.
Osobný klientsky orientovaný prístup, zázemie a skúsenosť
Daňové poradenstvo a akékoľvek konzultácie – účtovník je Vám k dispozícii na telefóne aj emaile, mnohé odpovede nájdete taktiež priamo v účtovnom systéme.
Odborné školenia a vzdelávanie na mieru potrebám klienta
Od zaškolenia do fungovania účtovného systému, cez verejné on-line kurzy z oblasti účtovníctva a daní, až po na mieru pripravené, súkromné školenia pre zlepšenie finančných procesov a úspechov vašej firmy.
Premyslený systém daňových a účtovných služieb
V zákonom stanovených termínoch podáme všetky daňové priznania - od priznania k dani z príjmov, k dani z pridanej hodnoty až po priznanie k dani z motorových vozidiel. Samozrejmosťou je príprava podkladov pre audit.
Pre koho vedieme účtovníctvo
Prejsť k nám je jednoduché
Zamestnanie u nás

Možno hľadáme práve Vás. UOL stále rozširuje svoj tím, a to vo všetkých väčších mestách. Hľadáme talenty v odbore účtovníctvo, ktorým je sympatický náš aktívny, priateľský a profesionálny prístup nielen k účtovníctvu, ale aj k zákazníkom..

Čo o nás hovoria naši klienti

Jozef Haládik
majiteľ spoločnosti,
Haládik & Partners, spol. s r.o.
Služby UOL využívam v Česku už od roku 2005. Na Slovensku mám ďalšiu firmu a som rád, že UOL má pobočku v Bratislave. Dohliadnu na moje účtovníctvo a ja sa tak môžem plne venovať svojmu podnikaniu. Doklady si u mňa vyzdvihnú a podľa bankových výpisov skontrolujú, či niečo nechýba. Oceňujem tiež rýchlosť spracovania dokladov, ako aj rýchlu reakciu na moje otázky. Komunikácia je vždy príjemná a priateľska.

Náš blog
Pokladnica e-kasa klient
Jana Jáčová
majitelka UOL